Girlanda Poglądów, Kraków, 6-9 czerwca

W dniach 6-9 czerwca 2019 roku odbędzie się w ośrodku Wspólnoty Dzogczen Yedrolling, odosobnienie Santi Maha Sanghi poświęcone poglądom szkół niebuddyjskich (wyjaśnienia ogólne) i buddyjskich (wyjaśnienia bardziej szczegółowe).

Oprzemy się na tekście Guru Padmasambhawy przytaczanym w książce do podstaw SMS „Cenna Waza”. Zaczniemy od opisu poglądów światowych i po kolei przejdziemy przez poglądy leżące u podstaw wszystkich ścieżek Buddyzmu Tybetańskiego od Hinajany do Dzogczen.

Rozdział 5 „Cennej Wazy”, oparty na tekście Guru Padmasambhavy wyjaśniającym poglądy w oparciu o Tantrę Guhyagarba, stanowi najtrudniejszą część tej książki, jest jednak niezbędny do prawidłowego jej zrozumienia.

Ponieważ bazą poglądów kolejnych ścieżek są poglądy poprzednich, tzw „niższych” ścieżek, gwarancją zrozumienia poglądu Dzogczen w specyficznym ujęciu Mahajogi jest uczestnictwo we wszystkich sesjach wyjaśnień.

Odosobnienie dedykowane jest osobom pracującym a sesje dostosowane do rytmu miasta Kraków. W odosobnieniu mogą wziąć udział osoby nie posiadające Przekazu.

Plan:
– czwartek – piątek, godz. 18.30-21.00
– sobota – niedziela, godz. 11.00-13.00 i 15.00-18.00 albo dłużej…

Dodatkowo w niedzielę o 19.00 odbędzie się ganapudża z Krakowską Wspólnotą Dzogczen z okazji rocznicy urodzin Buddy Sjakjamuniego.

Prowadzenie: Jacek Machowski – instruktor podstaw Santi Maha Sanghi.

Opłaty: koszty kursu pokryte zostały dzięki szczodrości sponsorów – przy tej okazji serdecznie im dziękujemy! Z tego względu zamiast ustalonej opłaty za kurs mogą być wnoszone dowolne darowizny na dalszy rozwój Wspólnoty w Krakowie, w tym na poczet kosztów organizacji kolejnych odosobnień.

Osoby nie uczestniczące w kursie mogą również, zgodnie z myślą zasady hojności, którą propaguje Rinpocze, wesprzeć finansowo to wydarzenie, wpłacając pieniądze na konto Wspólnoty. Datki w dowolnej wysokości prosimy wpłacać na konto: 80 1140 2004 0000 3202 7566 9915. Nazwa konta: Kraków Yedrolling, ul. Koletek 1/23 Kraków 31-069. Tytuł przelewu: Kurs medytacji, czerwiec 2019, Kraków.

Wyżywienie: w przerwach obiadowych wspólne gotowanie, zamówione jedzenie lub wyjście do pobliskiej restauracji.

Noclegi: możliwa jest pomoc w organizacji noclegu dla przyjezdnych.

Miejsce: całość odbędzie się w krakowskiej Gonpie przy ul. Koletek 1/23.

Z pytaniami prosimy zgłaszać się do: piotrekkopcewicz@gmail.com