Prośba Rodziny Namkhai do Praktykujących Wspólnoty Dzogczen

Najdrożsi Przyjaciele!
Chcielibyśmy podziękować wam wszystkim za uczestnictwo tylu osób i uczucia, które okazywaliście wszystkim bezwarunkowo. W tym okresie głębokiej refleksji, prosimy was o kontynuowanie okresu żałoby po odejściu Rinpocze. Zgodnie z tradycją, kiedy wielki mistrz jak Czogjal Namkhai Norbu odchodzi, obowiązuje trzyletni okres żałoby i refleksji. Jako rodzina prosimy was o uszanowanie jednego roku.
Okres żałoby, który obserwujemy jest skierowany bardziej do naszego wnętrza niż na zewnątrz; to znaczy, że uwewnętrzniamy i niesiemy Rinpocze na zawsze w naszych sercach, zobowiązując się do utrzymywania i chronienia naszych wspomnień o Nim. W związku z tym, prosimy Was o powstrzymanie się od rozpowszechniania i zamieszczania nieoficjalnych zdjęć, komentarzy i biografii (jedyna autoryzowana jest ta wykorzystana dla potrzeb Pokojowej Nagrody Nobla) jako wyraz szacunku dla Rinpocze i Jego rodziny. Upamiętnienia na cześć Rinpocze będą wcześniej publikowane na oficjalnych kanałach komunikacji.
Kończąc, przypominamy wam, że wyrazem pamięci o Rinpocze jest jego dziedzictwo pozostawione ludzkości, które powinno być traktowana z szacunkiem i w całości zachowane dla pożytku przyszłych pokoleń.
Z wyrazami szacunku,
Rodzina Namkhai